Tipy a Triky


Vše o dudlíčcích


Je v pořádku používat dudlík jako pomůcku při zlepšení pohodlí dítěte během noci?

Ať už je nazýváte dudlíky nebo šidítka, mnoho rodičů je používá k uklidnění a vypořádání se s neklidným prckem.

I v případě, že jste se rozhodli, že nechcete používat dudlík, tak určitě nebudete prvním rodičům, který změní názor a uklidní výkřiky a slzy dítěte. Je to však v pořádku abychom je použili v noci?

Sání je přirozený reflex, který děti používají na kojení a krmení. Děti mohou dokonce začít cucat palec nebo i celou ručičku. Zatímco dudlíky nejsou automatickou náhradou za krmení, když je vaše dítě hladové, tak je v pořádku, když jim dudlíky pomáhají uklidnit se.

Pokud je vaše dítě uspokojené sáním, potom nabídnutí dudlíku před spaním může být další taktikou, kterou můžete přidat k houpání, zpívání, uspávání hlasem a všem ostatním věcem, které se snažíte dělat, abyste vaše děťátko utišili a uspali.

Existují studie, které ukazují, že používání dudlíku během spánku vašeho dítěte může znamenat snížené riziko syndromu náhlé smrti dítěte (SIDS). Není zcela jasné, proč tomu tak je, ale rodič se tak může cítit alespoň trochu klidnější.

Dudlík před spaním pomůže děťátku, aby se uklidnilo. Ale stejně se děťátko může ze spánku vytrhnout, pokud mu z úst během noci vypadne.

Mnoho rodičů se obává vlivu, který mohou mít dudlíky na vyvíjející se zuby a ústa dítěte. Vyhledejte ortodontické nebo zubní lékařské pomůcky, které jsou tvarovány tak, aby vyhovovaly ústům vašeho dítěte.

Všechny dudlíky Tommee Tippee mají ortodontické tvary a jsou bez BPA.

Bezpečnostní tipy při používání dudlíků:

Neexistuje žádná kniha pravidel o rodičovství. Každý se přizpůsobuje výzvě vychovávat své dítě různými způsoby. Znáte svého prcka lépe než kdokoli jiný, takže, ať už se rozhodnete používat dudlík během dne nebo noci, je to opravdu jen na vás.