Tipy a Triky


Tatínek na scéně


Tatínek se sbližuje se svým dítětem

Existuje mnoho způsobů, jak se otec může sbližovat se svým dítětem, od grimas až po kontakt kůže s kůží.

Ať už se nemůžete dočkat, kdy se stanete otcem, nebo jste nervózní z toho, co otcovství přináší, nebo klidně obojí, může to chvíli trvat, než se přizpůsobíte své nové roli otce. Lidé vám dokonce mohou říci, že proto nemusíte dělat vůbec nic. Avšak my v Tommee Tippee věříme, že existuje mnoho způsobů, jak se tatínkové mohou spojit se svým dítětem bez ohledu na to, jestli váš partner dítě krmí. Zde je několik tipů:

Kontakt s pokožkou

V těchto prvních chvílích je kontakt pokožky s dítětem úžasným zážitkem. Takže se nemusíte stydět, přiložit si novorozence na nahou hruď, je to dokonce činnost, která je přímo vyžadovaná u nedonošených miminek. Takzvané klokánkování miminko uklidňuje, slyší vaše srdce, cítí vaši vůni a tím si k vám vytváří hluboký vztah. K vytvoření tohoto speciálního pouta avšak není nikdy příliš pozdě!

Hrdina nočního krmení

Převzetí nočního krmení pro vás znamená více času s dítětem a pro matku více odpočinku! Pokud matka kojí můžete se zapojit tak, že dítě přenesete mámě a po krmení ho necháte odříhnout na vašem rameni.

Dělejte dítěti masáž

Masáž je skvělý způsob, jak se spojit s dítětem a zároveň mu pomoci, aby se cítilo klidnější a uvolněnější. Je to velmi jednoduché. Děťátko položte na rovný povrch a jemně ho oviňte dlaněmi s dětským olejem, kterým ho zahřejete. Zpívejte a povídejte si se svým dítětem během masáže. Sledujte, jak vaše dítě reaguje a pokud se vám zdá, že mu to je nepříjemné, zkuste použít jiné doteky.

Zahrajte si na klokana

Namísto velkého objemného kočárku vyzkoušejte šátek nebo nosič a přibližte se tak maximálně ke svému dítěti. Ať už jdete na procházku nebo jste prostě doma, tato alternativa vám umožní jednodušší pohyb a děťátku se bude určitě zamlouvat.

Grimasy

Grimas není nikdy dost. Nešetřete nimi, právě grimasy mohou na tváři vašeho dítěte vykouzlit ten nejkrásnější úsměv.

Přebalování

Nezní to jako věc, na kterou se dobrovolně přihlásíte, ale přebalování by mělo být samozřejmostí i pro tatínka. Kromě toho, že je pro každého nového rodiče jakýmsi obřadem, je to také skvělá příležitost, jak se zasmát a popovídat si s dítětem. Abyste měli o starost méně, použijte velkého pomocníka v podobě košů na plenky. Zápach při této činnosti jím naprosto minimalizujete :-)

Čtěte si společně! Byť to budou sportovní výsledky

Nikdy není příliš brzy na to, abyste začali číst svému maličkému. Poslech vašeho hlasu stimuluje zájem o zvuky a pomáhá dítěti rozvíjet důležité schopnosti. V tomto raném stádiu vaše dítě nezajímá, zda čtete pohádku nebo hloubkovou analýzu ze sportovních stránek - je to uklidňující zvuk vašeho hlasu, který je důležitý.