Tipy a Triky


Táta na rodičovské


Táta na rodičovské

V dnešní době už není nic divného, když zůstane na rodičovské dovolené otec. Péče o dítě již neleží výhradně na ženě a pokud se spolu pár domluví, může se žena vrátit do práce, nebo se mohou během rodičovské vystřídat. Tatínci mají možnost zapojit se plnohodnotně do výchovy, vyzkoušet si novou roli a získat jedinečnou životní zkušenost. Nezanedbatelný fakt je, že otec pak lépe pochopí a docení péči o dítě a domácnost.

Proč se vystřídat?

Pokud se na tento krok oba pečlivě připravíte, jistě povede do budoucna ke krásným vzpomínkám. Poté, co se spolu dohodnete, jak dlouho otec na rodičovské bude, musíte vyřídit byrokratické záležitosti.

Současná legislativa umožňuje pobírat otcům rodičovskou dovolenou od narození dítěte a zaměstnavatel je povinen ho na dobu, o kterou požádá, ze zaměstnání uvolnit. Zaměstnanec je přitom v ochranné lhůtě. Pozor ale, na mateřskou dovolenou, která trvá půl roku, může nastoupit pouze žena.

Co budete potřebovat?

Pokud se chystáte do práce a ještě kojíte, nemusíte se toho vzdát. Vaše dítě může mít díky odsávání pravidelný přísun mateřského mléka, které lze uchovat v lednici v lahvičkách a otec je pouze ohřeje. Pánové jistě ocení ohřívač lahví, který zajistí přesnou teplotu mléka, ale i příkrmů. Společné chvíle jídla se tak stanou jedny z nejdůležitější a možná budete překvapená, jak si táta poradí třeba s pestrostí příkrmů nebo manikúrou.
 

Pokud si chcete být jista, že bude všechno perfektní, je ideální pořídit sadu se všemi náležitostmi. Budete mít vše, od antikolikových lahví, přes chůvičku až po koš na plenky.  Budete jistě oba klidnější, když budete mít doma zásobu plenek, dudlíků a lahví.

Uvidíte, jak hladce vpluje tatínek do provozu a zvládne všechny praktické záležitosti jako jsou: krmení, přebalování, oblékání, spánek, denní rytmus dítěte, návštěvy pediatra, kroužků atd..