Tipy a Triky


Vše v dokonalé čistotě


Stoprocentní hygiena doma i na cestách

Dokonale naklizenou domácnost s miminkem mít nemusíte. Ale stoprocentně hygienické lahvičky a další příslušenství ano. Mléko, ať už mateřské, nebo umělé, se rychle kazí, dudlík je každou chvíli na zemi, v savičkách ulpívají zbytky mléka. Malé děti ještě nemají tak vyvinutou imunitu, a tak je potřeba dbát o to více na hygienu. Perfektní musíte mít i odsávačku, pokud ji používáte. S tím, aby bylo vše, jak má být, Vám pomůžou sterilizátory a jiné vychytávky. Navíc existují i v cestovních verzích, takže mohou být v klidu i ty z vás, které jsou raději venku než doma. Stoprocentně čisté příslušenství můžete mít do několika minut i v parku.

Dokonale sterilní příprava mléka ve dne v noci

Pokud krmíte z lahve, jistě víte, že neexistuje hlasitější zvuk než noční hladový pláč. Příprava mléka ve tři ráno se tak zdá nekonečná. Nachystat rychle mléko v optimální teplotě, aniž byste u toho usnula, dá zkrátka zabrat. Ale i to se dá vyřešit díky přístroji na přípravu mléka, který má hned několik slibných předností.

 

Sterilizátory si poradí s 99, 9 procenty bakterií

Lahvičky můžete vyvařovat, mýt ručně nebo v myčce. Není to však ideální. Kartáče a myčka jsou plné bakterií z jídla, lahvičky a savičky jsou tvarované, takže je obtížné dostat se kam potřebujete. Manipulace s hrncem horké vody plné dudlíků a lahví je obtížná. Rozhodně se vyplatí sáhnout po něčem spolehlivějším a pohodlnějším. Díky sterilizátorům budete mít lahvičky ukázkové do pěti minut.

Můžete si vybrat mezi elektrickými sterilizátory, nebo si pořídit jednoduchý sterilizátor do mikrovlnky. Většina z nich je navržena tak, aby se do nich vlezlo více lahviček, takže budete mít po ruce vždy čistou. Lahve vydrží sterilní 24 hodin, zničeno je 99, 9 procent bakterií.

Sterilizace navíc probíhá bez chemie – žádné čisticí tablety do vody, o vše se postará pára. Funguje to jednoduše: do jakéhokoliv sterilizátoru nalejete trochu horké vody, naskládáte vymyté lahve, utěsníte, ohřejete na vysokou teplotu a je hotovo. Sympatický je sterilizátor a sušička v jednom. Lahvičky si vysterilizujete a pak i vysušíte, přístroj navíc obsahuje filtr na zachytávání prachu a nečistot.


Hygiena na cestách a venku? Žádný problém

Návštěva, dovolená, nečekaná cesta, ale i procházka v parku či pobyt na hřišti, to vše vyžaduje promyšlený přístup k tomu, jak dítěti zajistit stálý přísun jídla a zároveň dodržet hygienu. Ideální pro tyto situace je cestovní single sterilizátor. Neztratí se ani cestovní lahev a ohřívačka v jednom. Sterilizátor i ohřívačka se vlezou do tašky a na návštěvě nemusíte používat třeba cizí mikrovlnku. Ohřívačku lze navíc použít i na příkrmy. Čistotu vašemu dítěti můžete zajistit kdekoli a kdykoli.