Tipy a Triky


První zoubek je tu


Jde už o prořezávání zoubků?

Prořezávání zoubků je hotovou vědou pro rodiče a pro většinu prcků často bolestivým zážitkem. Proto zatímco se čeká, až se objeví ty perleťově bílé zoubky, děláme cokoliv abychom bolest dokázali zmírnit a děťátku ulevit.

Ne všechny batolata musí mít všechny příznaky prořezávání, ale takto zjistěte, zda některý z nich poznáte:

 

Kdo by chtěl jíst, když má bolesti? Je pravděpodobné, že vaše dítě nebude chtít jíst tužší stravu a bude mu vyhovovat jen mléko nebo něco ve tvaru pyré.

Miminko může být také podrážděné a mrzuté, to vše jsou příznaky nepříjemné bolesti, kterou v této době v pusince pociťuje. Možná zjistíte, že se cítíte stejně, protože každý méně spíte a vaše dítě od vás vyžaduje stále více pozornosti.

Je důležité být opatrný v rozpoznávání symptomů. Dejte pozor, abyste nevěnovali pozornost jen instinktu, no a pokud si nejste s některým z následujících důvodů jistý, obraťte se na lékaře.

Zvracení a průjem

Může být nežádoucím, ale přirozeným vedlejším účinkem prořezávání, ale stejně to může být příznakem infekce žaludku. Pokud je vaše dítě stále nemocné, obraťte se na svého lékaře.

Bolest ucha

Pokud se vaše děťátko často drží za ucho, mohlo by to být propojeny s tím, co se děje v ústech. Pokud to pokračuje, zhoršuje se nebo se zdá, že ovlivňuje jeho sluch, pak může mít vaše dítě infekci ucha. Pokud ano, musíte navštívit svého lékaře.

Horečka

Teplota 38°C nebo vyšší znamená horečku. Ačkoli mírný nárůst teploty je normální jako příznak prořezávání, horečka je obvykle příznakem i jiných nemocí, takže je lepší nechat dítě zkontrolovat lékařem.

Kašel

I když je velmi častý kvůli přebytečnému slinění a tvorbě hlenu, který stéká po hrdle dítěte, pokud je ale kašel přetrvávající a doprovázen jinými příznaky, jako je vysoká teplota, měli byste kontaktovat svého lékaře.

Myslete na to, že je to jen určité období, které časem skončí a přebolí. Také pamatujte, že u každého miminka tento proces prořezávání probíhá jinak.