Spánek


Majáky v oceánu tmy


Co všechno jste vídali jako malé děti ve tmě? Stíny, bubáky, krokodýla pod postelí? Určitě jste napjatě naslouchali šramocení a podezřelým zvukům, které dokáže vytáhnout jenom noc. Možná jste měli lampičku u postele, která pro vás byla majáčkem v oceánu tmy, nebo jste vyžadovali aspoň pootevřené dveře do pokojíku. Děti se tmy bojí a je to zcela přirozené. Noc je odjakživa vnímaná jako tajemný čas a ani dospělí se necítí v noci tak bezpečně jako ve dne.

Období strachu ze tmy přichází mezi 2 a 5 rokem a nevyhne se nikomu. Je dobré dětem pořídit maskota, který je v noci ochrání, nasvítí všechny tajemné kouty a uklidní tak jejich rozbouřenou fantazii. Noční lampičku mohou mít u postýlky klidně i miminka, která díky ní snáze poznají, že je noc, tedy čas ke spaní. Pro miminka a batolátka se tak může stát noční světýlko nebo hrací plyšový kamarád přirozenou součástí uspávacího rituálu.

Roztomilý kamarád, co odhání noční můry

Malé děti také trpí nočními děsy a nočními můrami. Dětská mysl nedokáže všechny podněty zpracovávat tak rychle jako dospělý mozek, spousta toho v ní uvízne a probudí se k životu ve spánku. Roztomilý tučňák pomůže malým spáčům vyrovnávat se s těmito vjemy. Vydává uklidňující světlo, které při plném nabití vydrží až deset hodin. Jeho součástí je přenosné vajíčko, takže si ho dítě může vzít třeba při noční výpravě na toaletu. Tučňákovo vajíčko dokáže přenést dítě už od 18 měsíců.

Budí se vaše miminko s pláčem a nemá přitom hlad? Plyšový kamarád GroFriend na to dokáže díky inteligentnímu senzoru okamžitě zareagovat a začne hrát. Umí tři ukolébavky a co je ještě lepší: tři šumy. Pro novorozence a kojence je tohle ideální. Mohlo by se zdát, že miminka chtějí na spaní klid, ale je to naopak. Možná už jste slyšeli o uspávání vysavačem, fénem či jiným monotónním hlukem. Zní to sice trochu bizarně, ale pro rodiče je to často záchrana. Dítě je totiž z dělohy zvyklé na neustálé hučení, šumění, tlukot srdce, zkrátka na poměrně velký rámus. Když přijde na svět, vnímá podezřelé ticho. Zvuk deště, tlukot srdce, nebo bílý šum děti milují a 85 % rodičů, kteří Grofriends používají, zaznamenalo zlepšení spánku. Plyšák plní zároveň funkci světýlka.

To lampičky GroEgg zase zajistí, že Vašemu dítěti nebude nikdy v noci zima, nebo horko. GroEgg jsou kompatibilní se spacími pytli Grobag. Barva světýlka ohlašuje teplotu v místnosti a odpovídá barevným kódům na pytlech Grobag, které signalizují hodnotu TOG (izolační hodnota: čím vyšší tog, tím teplejší materiál), takže přesně víte, který spací vak použít. To je velmi užitečné hlavně pro novorozence, kteří se mohou snadno přehrát a pak hrozí SIDS (syndrom náhlého úmrtí kojenců), nebo naopak podchladit, protože jejich malá tělíčka ještě nemají dobře vyvinutou tepelnou regulaci.

Budí vás dítě v pět ráno? Pořiďte mu Groclock

Znáte to je. Je víkend, děláte si naděje, že si přispíte. Ale najednou v pět ráno cítíte, jak vás někdo tahá za nohu. Mami, tati, vstávat, už je den! Batolata tohle zkrátka dělají. Energii by mohla rozdávat, den pro ně není nikdy dlouhý a spát je nuda. Dětské hodiny Groclock vhodné od 2 let je mohou trochu ukáznit. To znamená, že si hodiny natočíte na pro vás přijatelnější čas vstávání a dítě, když se vzbudí dřív, ví, že má zůstat v posteli, protože ciferník je modrý. Když začne den, ciferník zežloutne. Můžete si nastavit dva režimy: pracovní týden a víkend. Pro starší děti je součástí alarm, který je naučí vstávat na čas. V balení je také krásná knížka, kterou si s nimi můžete číst před spaním.