Tipy a Triky


Mateřské a kojenecké mléko dohromady


Mateřské a kojenecké mléko dohromady? Jde to.

Rozhodla jste se, že budete plně kojit, ale ukázalo se, že tato volba není pro Vaše miminko, nebo pro Vás ideální? Důvodů, proč maminky přistoupí k alternativě kombinace kojení a podávání kojeneckého mléka bývá několik. Jedním z nich může být například skutečnost, že miminko nepřibírá, tak jak by mělo, nebo se laktace nerozjela dle Vašich představ. Tuto možnost často volí i maminky dvojčat či předčasně narozených dětí. Tuto metodu můžete aplikovat po celý čas, nebo po určitou dobu než se vrátíte k plnému kojení.

Vaše volba je správná volba

Žádný způsob krmení Vašeho miminka není špatný a je jen na Vás, jak se rozhodnete postupovat. Poslouchejte vlastní intuici, protože vždycky máte na výběr. Nejdůležitější je, aby Vám a Vašemu děťátku přinášelo krmení radost a oba jste byli spokojení.

Výhody kombinování:

Jaké máte možnosti?

Způsobů, jak krmit Vaše dítě máte několik:

Umělé mléko, konec kojení?

Máte obavy, že kombinované krmení ukončí Vaše kojení, protože si miminko zvykne na lahev? Nemějte strach. Laktaci budete totiž stále stimulovat buď přirozeně, nebo odsávačkou.
Maminky rády volí postup, že kojí zejména v noci, kdy je laktace nejproduktivnější, a přes den dokrmují a odsávají. Postupem času zjistíte, co Vám a Vašemu dítěti nejvíce vyhovuje a přizpůsobíte se mu na základě přirozeného rytmu a potřeb Vašeho těla. Není také vyloučeno, že se po kombinovaném krmení vrátíte opět k plnému kojení. 

Pro spokojené bříško budete potřebovat:

Lahve

U ní je důležitá savička, velikost a tvar lahve. Pro každé miminko existuje ta pravá.

Odsávačka mateřského mléka

Nepostradatelný pomocník pro pohodlné získání mateřského mléka.

Sterilizátor kojeneckých pomůcek

K tomu, aby Vaše nádobí bylo perfektně čisté Vám pomůže sterilizátor pro dezinfekci kojeneckých pomůcek.

Ohřívač lahví

Zajistí optimální teplotu mléka, takže se nebude muset bát svěřit dítě otci, příbuzným, nebo chůvě. Ohřívač pak využijete i na příkrmy.

Přístroj na přípravu kojeneckého mléka

Kojenecké mléko za dvě minuty v optimální teplotě. Oceníte jej zejména v noci, protože odpadne převařování kojenecké vody.